Düziçi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Osmaniye Düziçi Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Düziçi güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Düziçi Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Aydınlar, Boğaziçi, Boyalı, Celiller, Cumhuriyet, Çamiçi, Çevlik, Çiftlik, Çiraz, Çukuroba, Demirciler, Dümbürdek, Ellek, Gökyıldız, Hürriyet, İrfanlı, İstiklal, Karacaoğlan, Karacaören, Karaçarlı, Karkın, Karlıca, Karşıyaka, Katobası, Kurtbeyoğlu, Kurtuluş, Kürt Mahmutlar, Merkez, Peçenek, Soylar, Şehit Ali Gökçe, Şehit Asker Kemal Keskin, Şehit Hüseyin Sarı, Uzun Banı, Üzümlü, Yenice Haruniye, Yeşil Yurt, Yeşilova, Yukarı Hacılar Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Osmaniye Düziçi Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Düziçi Belediyesi E-İmar Durumu

Düziçi imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Düziçi Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Düziçi Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Osmaniye Düziçi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Düziçi Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Düziçi Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Osmaniye Düziçi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sütçüler Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Osmaniye iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Osmaniye Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın