Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Diyadin Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Diyadin Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 14 Nisan Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Fatih Mahallesi, Göl Mahallesi, İsaağa Mahallesi, Ketenpınar Mahallesi, Murat Mahallesi, Akçevre Köyü, Akyolaç Köyü, Altınkilit Köyü, Aşağıakpazar Köyü, Aşağıdalören Köyü, Aşağıkardeşli Köyü, Aşağıtütek Köyü, Atadamı Köyü, Atayolu Köyü, Batıbeyli Köyü, Boyalan Köyü, Budak Köyü, Burgulu Köyü, Büvetli Köyü, Davut Köyü, Dedebulak Köyü, Delihasan Köyü, Dibekli Köyü, Dokuztaş Köyü, Gedik Köyü, Göğebakan Köyü, Gözüpek Köyü, Günbuldu Köyü, Hacıhalit Köyü, Heybeliyurt Köyü, İsaağa Köyü, Kapanca Köyü, Karapazar Köyü, Karataş Köyü, Kocaçoban Köyü, Kotancı Köyü, Kuşburnu Köyü, Kuşlu Köyü, Mollakara Köyü, Mutlu Köyü, Oğuloba Köyü, Omuzbaşı Köyü, Pirali Köyü, Rahmankulu Köyü, Satıcılar Köyü, Soğuksu Köyü, Sürenkök Köyü, Sürmelikoç Köyü, Şahinşah Köyü, Şekerbulak Köyü, Taşbasamak Köyü, Taşkesen Köyü, Tazekent Köyü, Toklucak Köyü, Ulukent Köyü, Uysallı Köyü, Yanıkçukur Köyü, Yeniçadır Köyü, Yeşildurak Köyü, Yıldırım Köyü, Yıldız Köyü, Yolcupınarı Köyü, Yörükatlı Köyü, Yukarıakpazar Köyü, Yukarıdalören Köyü, Yukarıtütek Köyü, Yuva Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Diyadin belediyesi E-imar uygulaması ile Diyadin mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Diyadin İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Diyadin imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Diyadin İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Diyadin Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Diyadin Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Diyadin İmar Planı

1 – Sorgulamak için Diyadin Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Diyadin ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Diyadin Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Diyadin Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Diyadin Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla