Çaycuma Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Zonguldak Çaycuma Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Çaycuma güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Çaycuma Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abacık, Aşağı Çukur, Çay, Durmuşlar, Düz, Gemiciler, Geriş, Hacı Kadı, Hisarönü, İstasyon, Karaevligeriş, Karalar, Karboğaz, Keçecioğlu, Kocaali, Kokaksu, Merkez, Merkez, Öteyüz, Pehlivanlar, Sarı Kadı, Sarıkum, Sefercik, Sofular, Terziler, Tilkiler, Torlaklar, Velioğlu, Yeni, Yeni Pazar, Yeşiltepe, Yeşilyurt, Yukarı Çukur güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Zonguldak Çaycuma Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Çaycuma Belediyesi E-İmar Durumu

Çaycuma Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz. Çaycuma Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Çaycuma Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Zonguldak Çaycuma ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Çaycuma Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Çaycuma Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Zonguldak Çaycuma güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sultandağı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Zonguldak iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Zonguldak Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (4 votes)

Yorum yapın