Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Yozgat Boğazlıyan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Boğazlıyan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aşağı Mahallesi, Aşağı Karakoç Mahallesi, Aşağıhasinli Mahallesi, Aşağısarıkaya Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Eğlence Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaymakam Kemal Bey Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Koç Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Selanik Mahallesi, Yaraş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Karakoç Mahallesi, Zafer Mahallesi, ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Yozgat Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Boğazlıyan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Boğazlıyan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu

Yozgat Boğazlıyan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Boğazlıyan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Boğazlıyan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Boğazlıyan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Boğazlıyan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Boğazlıyan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Boğazlıyan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Yozgat Boğazlıyan ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Boğazlıyan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Boğazlıyan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Yozgat Boğazlıyan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Yozgat iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Yozgat Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla