Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Bingöl Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akbudak Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Büyükbaşköy Mahallesi, Çay Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Hoşkar Mahallesi, Ilıca Mahallesi, İçmeler Mahallesi, İçpınar Mahallesi, İnalı Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kamışlı Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Küçükbaşköy Mahallesi, Kültür Mahallesi, Mirzan Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıgümüş Mahallesi, Selahaddin-İ Eyyubi Mahallesi, Simani Mahallesi, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi, Uzundere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bingöl belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Bingöl mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu

Bingöl İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bingöl imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bingöl İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bingöl Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bingöl Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bingöl İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bingöl Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Bingöl ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bingöl Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bingöl Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Bingöl Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Bingöl iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Bingöl Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla