Çanakkale Biga E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Biga E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Biga E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: Cumhuriyet, Çavuşköy, Gazikemal, Hamdibey, İğdelik, İstiklal, Sakarya, Şirintepe, Turan, Ulucamii, Yalı, Yeniceköy, Zeytinlik Mahallesi. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Çanakkale Biga Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Biga Belediyesi E-İmar Durumu

  Biga imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Biga Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Biga Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Çanakkale Biga ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Biga Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Biga Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Çanakkale Biga güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Çanakkale iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Çanakkale Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.