Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şırnak İli Beytüşşebap İlçesi İmar Durumu Nasıl Sorgulanır/Öğrenilir?

Şırnak Beytüşşebap “İmar durumu” Belediyeler ve tapu kadastro müdürlüğü tarafından bir arsanın bulunduğu bölgenin imar planına göre nasıl değerlendirilebileceği, nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi veren rapordur. Bir arsanın imar durumu demek, o arsa üzerinde yap

Şırnak Beytüşşebap Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Beytüşşebap Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Şırnak Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Beytüşşebap belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Beytüşşebap mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu

Şırnak Beytüşşebap İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Beytüşşebap imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Beytüşşebap İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Beytüşşebap Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Beytüşşebap Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Beytüşşebap İmar Planı

1 – Sorgulamak için Beytüşşebap Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şırnak Beytüşşebap ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Beytüşşebap Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Beytüşşebap Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şırnak Beytüşşebap Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şırnak iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şırnak Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ılabilecek bir binanın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini gösterir. Örneğin kaç katlı olabileceği, hangi fiziki şartları sağlaması gerektiği, yollar ve kadastral bilgileri içerir. İmar durumunda, imar uygulaması yapılacak yerin yapı (Beytüşşebap Belediyesi Alanı )ve bunların boyutları ve yoğunlukları görünür.

Şırnak Beytüşşebap Belediyesi İmar Durumu nasıl Sorgulanır? İmar Raporu/Planı Öğrenme

Şırnak Beytüşşebap Belediyesi imar durumu sorgulamak için dilekçe yazmaya gerek kalmadı. Beytüşşebap Belediyesi’nin sağladığı online hizmetler sayesinde imar durumunu Beytüşşebap belediyesi internet sitesi üzerinden öğrenebiliyorsunuz. “İmar durum dilekçesine” çok gerek kalmadı.

Bütün Şırnak belediyesi diğer ilçelerin ve mahallelerin imar durumu sorgulamak için Tıklayın   Şırnak Beytüşşebap İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla