Besni Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adıyaman Besni Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Besni Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Besni Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 15 Temmuz Şehitler Mahallesi, Abımıstık Mahallesi, Adalet Mahallesi, Ali Erdemoğlu Mahallesi, Aşağısarhan Mahallesi, Aşağısöğütlü Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bayat Mahallesi, Boybeypınarı Mahallesi, Cirit Meydanı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çat Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Erdemoğlu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnce Mahallesi, İnönü Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi, Korupınar Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Levzin Mahallesi, Menderes Mahallesi, Oyalı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Tetirli Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeni Besni Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yukarı Sarhan Mahallesi, Akdurak Köyü, Akkuyu Köyü, Akpınar Köyü, Aktepe Köyü, Akyazı Köyü, Alıçlı Köyü, Alişar Köyü, Aşağıçöplü Köyü, Atmalı Köyü, Bahri Köyü, Başlı Köyü, Bereketli Köyü, Berete Köyü, Beşkoz Köyü, Beşyol Köyü, Boncuk Köyü, Burunçayır Köyü, Camuşçu Köyü, Çamlıca Köyü, Çaykaya Köyü, Çilboğaz Köyü, Çomak Köyü, Çorak Köyü, Dikilitaş Köyü, Doğankaya Köyü, Dörtyol Köyü, Eğerli Köyü, Geçitli Köyü, Gümüşlü Köyü, Güneykaş Köyü, Hacıhalil Köyü, Harmanardı Köyü, Hasanlı Köyü, İzollu Köyü, Karagüveç Köyü, Karalar Köyü, Kargalı Köyü, Kesecik Köyü, Kızılhisar Köyü, Kızılin Köyü, Kızılkaya Köyü, Kızılpınar Köyü, Konuklu Köyü, Kurugöl Köyü, Kutluca Köyü, Kuzevleri Köyü, Oyratlı Köyü, Ören Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıyaprak Köyü, Sayören Köyü, Sugözü Köyü, Taşlıyazı Köyü, Tekağaç Köyü, Tokar Köyü, Toklu Köyü, Topkapı Köyü, Uzunkuyu Köyü, Üçgöz Köyü, Yayıklı Köyü, Yazıbeydili Köyü, Yazıkarakuyu Köyü, Yelbastı Köyü, Yeniköy Köyü, Yoldüzü Köyü, Yukarısöğütlü Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Adıyaman Besni Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Besni belediyesi E-imar uygulaması ile Besni mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Besni Belediyesi E-İmar Durumu

Adıyaman Besni İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Besni imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Besni İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Besni Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Besni Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Besni Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Besni İmar Planı

1 – Sorgulamak için Besni Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adıyaman Besni ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Besni Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Besni Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Besni Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adıyaman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adıyaman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla