Besni Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Adıyaman Besni Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Besni güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Besni Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 15 Temmuz Şehitler, Abımıstık, Adalet, Ali Erdemoğlu, Aşağısarhan, Aşağısöğütlü, Atatürk, Bayat, Boybeypınarı, Cirit Meydanı, Cumhuriyet, Cumhuriyet, Cumhuriyet, Çakmak, Çat, Dumlupınar, Erdemoğlu, Fatih, Fatih, Hürriyet, Hürriyet, İnce, İnönü, İnönü, Kaymakam Hasan Tütün, Korupınar, Köprübaşı, Levzin, Menderes, Oyalı, Pınarbaşı, Tetirli, Turgut Özal, Yeni, Yeni Besni, Yeşilova, Yukarı Sarhan, Akdurak, Akkuyu, Akpınar, Aktepe, Akyazı, Alıçlı, Alişar, Aşağıçöplü, Atmalı, Bahri, Başlı, Bereketli, Berete, Beşkoz, Beşyol, Boncuk, Burunçayır, Camuşçu, Çamlıca, Çaykaya, Çilboğaz, Çomak, Çorak, Dikilitaş, Doğankaya, Dörtyol, Eğerli, Geçitli, Gümüşlü, Güneykaş, Hacıhalil, Harmanardı, Hasanlı, İzollu, Karagüveç, Karalar, Kargalı, Kesecik, Kızılhisar, Kızılin, Kızılkaya, Kızılpınar, Konuklu, Kurugöl, Kutluca, Kuzevleri, Oyratlı, Ören, Pınarbaşı, Sarıkaya, Sarıyaprak, Sayören, Sugözü, Taşlıyazı, Tekağaç, Tokar, Toklu, Topkapı, Uzunkuyu, Üçgöz, Yayıklı, Yazıbeydili, Yazıkarakuyu, Yelbastı, Yeniköy, Yoldüzü, Yukarısöğütlü Köyü güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Adıyaman Besni Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Besni Belediyesi E-İmar Durumu

Besni imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Besni Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Besni Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Adıyaman Besni ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Besni Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bayramiç Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Besni Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Besni Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Adıyaman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adıyaman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın