Akdağmadeni Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yozgat Akdağmadeni Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Akdağmadeni E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Akdağmadeni Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Akdağmadeni Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Yozgat Akdağmadeni Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Akdağmadeni Belediyesine ait ödeme noktaları veya Akdağmadeni Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Akdağmadeni E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Akdağmadeni Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Akdağmadeni Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Akdağmadeni Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Akdağmadeni Emlak Vergisi İşlemleri:Akdağmadeni Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/yozgat-belediyeleri linkine tıklayarak Akdağmadeni Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Akdağmadeni Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Akdağmadeni Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Akdağmadeni Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Akdağmadeni Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Yozgat belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akdağmadeni Emlak Vergisi Muafiyeti

Akdağmadeni Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hacılar Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Akdağmadeni Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post

Yorum yapın