Zonguldak Devrek Belediyesi/İlçesi İmar Planı/Raporu Sorgulama ve Öğrenme

Zonguldak İli Devrek İlçesi İmar Durumu Nasıl Sorgulanır/Öğrenilir?

Zonguldak Devrek “İmar durumu” Belediyeler ve tapu kadastro müdürlüğü tarafından bir arsanın bulunduğu bölgenin imar planına göre nasıl değerlendirilebileceği, nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi veren rapordur. Bir arsanın imar durumu demek, o arsa üzerinde yapılabilecek bir binanın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini gösterir. Örneğin kaç katlı olabileceği, hangi fiziki şartları sağlaması gerektiği, yollar ve kadastral bilgileri içerir. İmar durumunda, imar uygulaması yapılacak yerin yapı (Devrek Belediyesi Alanı )ve bunların boyutları ve yoğunlukları görünür.

Zonguldak Devrek Belediyesi İmar Durumu nasıl Sorgulanır? İmar Raporu/Planı Öğrenme

Zonguldak Devrek Belediyesi imar durumu sorgulamak için dilekçe yazmaya gerek kalmadı. Devrek Belediyesi’nin sağladığı online hizmetler sayesinde imar durumunu Devrek belediyesi internet sitesi üzerinden öğrenebiliyorsunuz. “İmar durum dilekçesine” çok gerek kalmadı.

Bütün Zonguldak belediyesi diğer ilçelerin ve mahallelerin imar durumu sorgulamak için Tıklayın  Zonguldak Devrek İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla