Yozgat Yenifakılı Belediyesi/İlçesi İmar Planı/Raporu Sorgulama ve Öğrenme

Yozgat İli Yenifakılı İlçesi İmar Durumu Nasıl Sorgulanır/Öğrenilir?

Yozgat Yenifakılı “İmar durumu” Belediyeler ve tapu kadastro müdürlüğü tarafından bir arsanın bulunduğu bölgenin imar planına göre nasıl değerlendirilebileceği, nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi veren rapordur. Bir arsanın imar durumu demek, o arsa üzerinde yapılabilecek bir binanın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini gösterir. Örneğin kaç katlı olabileceği, hangi fiziki şartları sağlaması gerektiği, yollar ve kadastral bilgileri içerir. İmar durumunda, imar uygulaması yapılacak yerin yapı (Yenifakılı Belediyesi Alanı )ve bunların boyutları ve yoğunlukları görünür.

Yozgat Yenifakılı Belediyesi İmar Durumu nasıl Sorgulanır? İmar Raporu/Planı Öğrenme

Yozgat Yenifakılı Belediyesi imar durumu sorgulamak için dilekçe yazmaya gerek kalmadı. Yenifakılı Belediyesi’nin sağladığı online hizmetler sayesinde imar durumunu Yenifakılı belediyesi internet sitesi üzerinden öğrenebiliyorsunuz. “İmar durum dilekçesine” çok gerek kalmadı.

Bütün Yozgat belediyesi diğer ilçelerin ve mahallelerin imar durumu sorgulamak için Tıklayın   Yozgat Yenifakılı İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla