Van Merkez E-İmar Planı/Raporu Sorgulama ve Öğrenme

Van Merkez E-İmar İşemleri ile İmar Durumu ve imar planı sorgulama ve harita üzerinde görüntüleme işlemini yapabilirsiniz. Merkez E-imar sistemi ile birlikte Merkez İmar planı, imar durumunu dilekçesiz olarak online olarak sorgulayabileceksiniz.

Eskiden imar durumu öğrenmek için dilekçe verilmesi gerekirdi. Artık E-Belediye sistemi sayesinde E-imar işlemleri ile imar durumunu internet üzerinden görüntülenebiliyor

İmar raporunda, imar uygulaması yapılacak Van Merkez dahilindeki arazilerin yapı adalarını, boyutları ve yoğunlukları görünür.

İmar Planı Nedir? Bir arsanın bulunduğu bölgenin imar durumu ve planları dikkate alınarak nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi veren rapordur. Bir arsanın imar durumu demek, o arsa üzerinde yapılabilecek bir binanın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini gösterir. Örneğin kaç katlı olabileceği, hangi fiziki şartları sağlaması gerektiği, yollar ve kadastral bilgileri içerir.

Van Merkez E-Belediye Sistemi ile E-İmar Durumunu internet üzerinden sorgulamak ve imar planlarını harita üzerinde veya askıda imar planları görüntülemek için Tıklayın.

Merkez E-İmar Planı yanı sıra Ek olarak E-Belediye sistemi ile belediyeye ait pek çok sorgulama (rayiç bedel, emlak vergisi vb.) ve ödeme işlemlerini görüntüleyebilirsiniz.

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla