2022 TOKİ Trabzon Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Trabzon Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Trabzon Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra, Ortahisar Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Trabzon il ve ilçeleri toplamında 2300 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Trabzon ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Trabzon İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2023 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Trabzon ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Trabzon ve ilçelerinde bulunuyorsa Trabzon Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

TRABZONARAKLITRABZON ARAKLI 4. ETAP 200200ZİRAAT BANKASI
TRABZONARSİNTRABZON ARSİN 9090ZİRAAT BANKASI
TRABZONÇARŞIBAŞITRABZON ÇARŞIBAŞI 166166ZİRAAT BANKASI
TRABZONDÜZKÖYTRABZON DÜZKÖY 240240ZİRAAT BANKASI
TRABZONHAYRATTRABZON HAYRAT 5050ZİRAAT BANKASI
TRABZONMAÇKATRABZON MAÇKA 158158ZİRAAT BANKASI
TRABZONMERKEZTRABZON MERKEZ 1146 / 250000 SOSYAL KONUT PROJES1.146HALK BANKASI
TRABZONOFTRABZON OF 150150HALK BANKASI
TRABZONSÜRMENETRABZON SÜRMENE 100100HALK BANKASI
2022 Toki Trabzon İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Trabzon il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Trabzon il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Trabzon için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Arsin Belediyesi Rayiç Bedel Sorgulama 2023

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Trabzon ilinde yapılacak olan 2300 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Trabzon Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Trabzon İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Trabzon Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Trabzon Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Trabzon Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Trabzon Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rate this post