2022 TOKİ Ordu Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Ordu Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ordu Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Ordu il ve ilçeleri toplamında 2050 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Ordu ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Ordu İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2022 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Ordu ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Ordu ve ilçelerinde bulunuyorsa Ordu Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

ORDUAKKUŞORDU AKKUŞ 5959ZİRAAT BANKASI
ORDUÇAMAŞORDU ÇAMAŞ 8080ZİRAAT BANKASI
ORDUÇAYBAŞIORDU ÇAYBAŞI 5353HALK BANKASI
ORDUFATSAORDU FATSA 200200HALK BANKASI
ORDUGÖLKÖYORDU GÖLKÖY 100100HALK BANKASI
ORDUGÜRGENTEPEORDU GÜRGENTEPE 2. ETAP 4747ZİRAAT BANKASI
ORDUMERKEZORDU MERKEZ 11111.111HALK BANKASI
ORDUMESUDİYEORDU MESUDİYE 100100ZİRAAT BANKASI
ORDUÜNYEORDU ÜNYE 300300HALK BANKASI
2022 Toki Ordu İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Ordu il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Ordu il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Ordu için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Ordu ilinde yapılacak olan 2050 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Ordu Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Ordu İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Ordu Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Ordu Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Ordu Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Ordu Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla