2022 TOKİ Kırıkkale Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Kırıkkale Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kırıkkale Bahşılı, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt, Yahşihan Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Kırıkkale il ve ilçeleri toplamında 719 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Kırıkkale ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Kırıkkale İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2022 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Kırıkkale ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Kırıkkale ve ilçelerinde bulunuyorsa Kırıkkale Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

KIRIKKALEBAHŞILIKIRIKKALE BAHŞILI 6. ETAP 5353ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEÇELEBİKIRIKKALE ÇELEBİ 3. ETAP 6363ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEDELİCEKIRIKKALE DELİCE 3. ETAP 126126ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEDELİCEKIRIKKALE DELİCE ÇERİKLİ 2. ETAP 201201ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEKARAKEÇİLİKIRIKKALE KARAKEÇİLİ 123123ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEKESKİNKIRIKKALE KESKİN 4. ETAP 7979ZİRAAT BANKASI
KIRIKKALEMERKEZKIRIKKALE MERKEZ 200200HALK BANKASI
KIRIKKALESULAKYURTKIRIKKALE SULAKYURT 7474ZİRAAT BANKASI
2022 Toki Kırıkkale İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Kırıkkale il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Kırıkkale il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Kırıkkale için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Kırıkkale ilinde yapılacak olan 719 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Kırıkkale Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Kırıkkale İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Kırıkkale Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Kırıkkale Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Kırıkkale Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Kırıkkale Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla