2022 TOKİ Kayseri Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Kayseri Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kayseri Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Kayseri il ve ilçeleri toplamında 4.510 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Kayseri ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Kayseri İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2022 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Kayseri ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Kayseri ve ilçelerinde bulunuyorsa Kayseri Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

KAYSERİAKKIŞLAKAYSERİ AKKIŞLA 8383ZİRAAT BANKASI
KAYSERİBÜNYANKAYSERİ BÜNYAN 118118ZİRAAT BANKASI
KAYSERİDEVELİKAYSERİ DEVELİ 134134HALK BANKASI
KAYSERİFELAHİYEKAYSERİ FELAHİYE 200200ZİRAAT BANKASI
KAYSERİHACILARKAYSERİ HACILAR 400400ZİRAAT BANKASI
KAYSERİİNCESUKAYSERİ İNCESU GARİPÇE 6. ETAP 190190HALK BANKASI
KAYSERİİNCESUKAYSERİ İNCESU SARAYCIK 7. ETAP 200200HALK BANKASI
KAYSERİMERKEZKAYSERİ MERKEZ 23002.300HALK BANKASI
KAYSERİPINARBAŞIKAYSERİ PINARBAŞI 4. ETAP 200200HALK BANKASI
KAYSERİSARIZKAYSERİ SARIZ 2. ETAP 173173ZİRAAT BANKASI
KAYSERİTOMARZAKAYSERİ TOMARZA 3. ETAP 176176ZİRAAT BANKASI
KAYSERİYAHYALIKAYSERİ YAHYALI 100 /250000 SOSYAL KONUT100HALK BANKASI
KAYSERİYEŞİLHİSARKAYSERİ YEŞİLHİSAR 3. ETAP 236236ZİRAAT BANKASI
2022 Toki Kayseri İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Kayseri il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Kayseri il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Kayseri için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Kayseri ilinde yapılacak olan 4.510 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Kayseri Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Kayseri İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Kayseri Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Kayseri Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Kayseri Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Kayseri Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla