2022 TOKİ İzmir Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki İzmir Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İzmir Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında İzmir il ve ilçeleri toplamında 12.400 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. İzmir ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki İzmir İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2022 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. İzmir ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz İzmir ve ilçelerinde bulunuyorsa İzmir Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

İZMİRALİAĞAİZMİR ALİAĞA 10001.000HALK BANKASI
İZMİRBERGAMAİZMİR BERGAMA 10001.000HALK BANKASI
İZMİRDİKİLİİZMİR DİKİLİ 10001.000HALK BANKASI
İZMİRGÜZELBAHÇEİZMİR GÜZELBAHÇE 750750HALK BANKASI
İZMİRKARABURUNİZMİR KARABURUN 100100ZİRAAT BANKASI
İZMİRKEMALPAŞAİZMİR KEMALPAŞA 500500HALK BANKASI
İZMİRKINIKİZMİR KINIK 2.ETAP 200200HALK BANKASI
İZMİRKİRAZİZMİR KİRAZ 271271ZİRAAT BANKASI
İZMİRMENEMENİZMİR MENEMEN 15001.500HALK BANKASI
İZMİRMERKEZİZMİR MERKEZ 34793.479HALK BANKASI
İZMİRSEFERİHİSARİZMİR SEFERİHİSAR 500500HALK BANKASI
İZMİRSELÇUKİZMİR SELÇUK 300300ZİRAAT BANKASI
İZMİRTİREİZMİR TİRE 500500HALK BANKASI
İZMİRTORBALIİZMİR TORBALI 10001.000HALK BANKASI
İZMİRURLAİZMİR URLA 300300HALK BANKASI

2022 Toki İzmir İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • İzmir il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya İzmir il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • İzmir için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

İzmir ilinde yapılacak olan 12.400 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

İzmir Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki İzmir İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ İzmir Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden İzmir Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. İzmir Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ İzmir Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla