2022 TOKİ Aksaray Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Aksaray Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aksaray Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi Yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Aksaray il ve ilçeleri toplamında 1212 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Aksaray ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Aksaray İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2023 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Aksaray ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Aksaray ve ilçelerinde bulunuyorsa Aksaray Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

AKSARAYAĞAÇÖRENAKSARAY AĞAÇÖREN 2. ETAP 120120ZİRAAT BANKASI
AKSARAYESKİLAKSARAY ESKİL EŞMEKAYA 2. ETAP 9494ZİRAAT BANKASI
AKSARAYESKİLAKSARAY ESKİL 4. ETAP 300300ZİRAAT BANKASI
AKSARAYGÜLAĞAÇAKSARAY GÜLAĞAÇ 142142ZİRAAT BANKASI
AKSARAYGÜZELYURTAKSARAY GÜZELYURT 4. ETAP 106106ZİRAAT BANKASI
AKSARAYMERKEZAKSARAY MERKEZ 200/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ200HALK BANKASI
AKSARAYSARIYAHŞİAKSARAY SARIYAHŞİ 108108ZİRAAT BANKASI
AKSARAYSULTANHANIAKSARAY SULTANHANI 4. ETAP 142142ZİRAAT BANKASI
2022 Toki Aksaray İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Aksaray il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Aksaray il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Aksaray için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gülağaç Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Aksaray ilinde yapılacak olan 1212 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Aksaray Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Aksaray İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Aksaray Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Aksaray Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Aksaray Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Aksaray Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Rate this post