2022 TOKİ Adana Yeni Projeleri ve Başvuru

2022 Toki Adana Projeleri, Başvuru tarihleri, Başvuru koşulları ve Kura sonuçlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Adana, Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir yeni Toki konut projelerini inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Toki Sosyal Konut Projesi kapsamında Adana il ve ilçeleri toplamında 6356 adet konut yapılacak. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. Adana ilk evim ve ilk işyerim projeleri ile ilk defa ev sahibi veya iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank şubeleri veya E-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden online olarak başvurabilirler. NOT: E-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde sona erecektir. Banka şubelerinden ise 31 Ekim pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Toki Adana İlk Evim Sosyal Konut Projesi Başvuru Koşulları

2023 Yılı için Türkiye genelinde büyük bir Sosyal Konut Projesi başlatılıyor. Adana ve ilçelerinde en az 1 yıldır ikamet ediyorsanız veya nüfus kütüğünüz Adana ve ilçelerinde bulunuyorsa Adana Toki İlk Evim Konut Sosyal Konut Projesine Başvuru yapabilirsiniz.

ADANAİMAMOĞLUADANA İMAMOĞLU 500500ZİRAAT BANKASI
ADANAKOZANADANA KOZAN 500500HALK BANKASI
ADANAMERKEZADANA MERKEZ (ÇUKUROVA,SEYHAN,YÜREĞİR,CEYHAN) 41004.100HALK BANKASI
ADANASARIÇAMADANA SARIÇAM 800/250000 SOSYAL KONUT PROJESİ800HALK BANKASI
ADANATUFANBEYLİADANA TUFANBEYLİ 156156ZİRAAT BANKASI
ADANAYUMURTALIKADANA YUMURTALIK 300300ZİRAAT BANKASI

2022 Toki Adana İlk Evim Projeleri

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Adana il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek veya Adana il nüfusuna kayıtlı olmak,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • Adana için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, yani aynı ikamet adresi içerisinde yaşayan aile bireylerinden (anne, baba, çocuklardan) sadece bir kişi başvuru yapabilecektir. Çoklu başvuru kabul edilmeyecek.
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tufanbeyli Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sosyal Konut Projesinde Kimlere Kontenjan Ayrılacak?

Adana ilinde yapılacak olan 6356 adet konut için aşağıda belirtilen oranlarda gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere ve engellilere özel kontenjanlar ayrılacaktır.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Adana Toki E-Devlet Online Başvuru

Toki Adana İlk Evim Projeleri kapsamında faaliyete geçecek olan Sosyal Konut ve iş yeri projelerine E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için Toki İlk Evim Proje E-Devlet Başvuru Resimli Anlatım adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

TOKİ İlk Evim Projesi Kura Tarihleri ve Sonuçları

Başvuruların tamamlanması ardından hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Kura çekilişi, kura yeri ve saati www.toki.gov.tr adresinden duyurulacaktır. TOKİ Konutlarının,  adet, brüt m²,  net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Adana Projeleri Duyuruları

Doğrudan Toki web sayfası üzerinden Adana Toplu konut projelerini, ihaleleri ve satış duyurularını sorgulayabilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz. Adana Toki güncel duyuruları ve sorgulama yapmak için tıklayın.

TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

Toki projeleri hakkında bilgi almak için TOKİ Adana Çağrı Merkezine 444 86 54 No’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla