TC Kimlik ile Tapu Sorgulama ve Tapu Sorgulama Programı (İsim Adres Sistemi)

İsimden veya TC Kimlik Numarası ile Takbis Tapu Sorgulama, Tapu Sorgulama programı kapsamında tapu kayıtlarının bulunması, görüntülenmesi,  Adres bilgileri girilerek belirlenen adresteki tapu bilgilerinin tespiti veya tapu sahibi bilgilerinin görüntülenmesi, yani başkasına ait tapuyu takbis sistemi üzerinden görüntüleme, E-devlet sistemi üzerinden tapu bilgileri sorgulama ver görüntüleme, vefat etmiş birinin mal varlığının (üzerindeki tapu kayıtlarının) tespiti.

Takbis –  Tapu Ve Kadastro Bilgi Sistemi ülke genelindeki bütün mülkiyetlerin e-devlet sistemine aktarılması ve böylelikle gerek özel, gerekse kamu taşınmaz mallarının etkin biçimde takip ve kontrolünün sağlanmasıdır. Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi ile vatandaşımıza hizmetin güvenilir, güncel ve hızlı bir şekilde hizmet sunulması mümkün olmaktadır. Takbis tüm bu işlemleri Coğrafi Bilgi Sistemi/Arazi Bilgi Sistemi mantığında gerçekleştirir. 2012 yılı Mayıs Ayında Tüm Tapu Müdürlükleri TAKBİS’e geçmiştir.

Tapu sorgulama sistemi ile kaybettiğiniz tapunuzun bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde sizin adınıza kayıtlı bütün tapuları, adres, parsel ve ada bilgilerini online olarak harita üzerinde görebilir ve güncel bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Bunun için Tek yapmanız gereken TC Kimlik numarası ile e-devlet sistemine giriş yapmak ve tapu bilgileri sorgulama ekranından tapularınızı görüntülemektir. Sadece isim soyisim ile tapu sorgulaması yapmak veya başkasına ait bir tapuyu görüntülemek Örneğin vefat etmiş birinin mal varlığının (üzerindeki tapu kayıtlarının)  internet üzerinde mümkün değildir. Ancak tapu daireleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Adres bilgileri girilerek belirlenen adresteki tapu bilgilerinin (ada, parsel ) tespiti veya tapu bilgilerinin görüntülenmesi yine takbis sistemi ile mümkündür. Tapu Sorgulaması yapmak için Tıklayın

Rate this post