Nevşehir Gülşehir Belediyesi/İlçesi İmar Planı/Raporu Sorgulama ve Öğrenme

Nevşehir İli Gülşehir İlçesi İmar Durumu Nasıl Sorgulanır/Öğrenilir?

Nevşehir Gülşehir “İmar durumu” Belediyeler ve tapu kadastro müdürlüğü tarafından bir arsanın bulunduğu bölgenin imar planına göre nasıl değerlendirilebileceği, nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi veren rapordur. Bir arsanın imar durumu demek, o arsa üzerinde yapılabilecek bir binanın ne gibi şartlar taşıması gerektiğini gösterir. Örneğin kaç katlı olabileceği, hangi fiziki şartları sağlaması gerektiği, yollar ve kadastral bilgileri içerir. İmar durumunda, imar uygulaması yapılacak yerin yapı (Gülşehir Belediyesi Alanı )ve bunların boyutları ve yoğunlukları görünür.

Nevşehir Gülşehir Belediyesi İmar Durumu nasıl Sorgulanır? İmar Raporu/Planı Öğrenme

Nevşehir Gülşehir Belediyesi imar durumu sorgulamak için dilekçe yazmaya gerek kalmadı. Gülşehir Belediyesi’nin sağladığı online hizmetler sayesinde imar durumunu Gülşehir belediyesi internet sitesi üzerinden öğrenebiliyorsunuz. “İmar durum dilekçesine” çok gerek kalmadı.

Bütün Nevşehir belediyesi diğer ilçelerin ve mahallelerin imar durumu sorgulamak için Tıklayın   Nevşehir Gülşehir İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla