Köşk Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

2023 ve öncesine ait Aydın Köşk Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme sistemiyle (kredi kartı veya banka kartı) nasıl ödeme yapabileceğinizi bulabilirsiniz. Ayrıca Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ödemelerinizi de gerçekleştirebileceksiniz.

Köşk Belediyesinin yetki alanındaki gayrimenkuller için verilen beyanname neticesinde tahakkuk eden güncel vergi miktarınızı, geçmiş dönemlere ait borçlarınızı sorgulayabilir veya yaptığınız ödemelerin dekontlarını Köşk Belediyesi online işlemler sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Köşk Belediyesi Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihleri

Aydın Köşk Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Köşk Belediyesi Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202331 Mart 2023
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202330 Kasım 2023

Önemli Bilgilendirme

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemediğiniz takdirde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcunuza eklenir. Gecikmiş borçlarınızı da aynı şekilde ödeyebilirsiniz.

Köşk Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Aydın Köşk Belediyesine ait vergi borçlarınızı Köşk Belediyesindeki veznelere veya Köşk E-Belediye sistemi üzerinden ödemek zorundadır. İnternet üzerinden online olarak 3 Şekilde Köşk emlak vergisi borcu sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

Köşk Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

1- Köşk Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Köşk Belediyesi Online Hizmetler sayfasında kişisel verilerin gizliliği açısından artık sadece T.C. Kimlik Numarası veya Sicil Numarası ile işlem yapılamıyor. Köşk Belediyesi E-Belediye sayfasına girdiğinizde üyelik oluşturmanız, kimliğinizi doğrulamanız veya E-Devlet şifresi ve T.C Kimlik numarası ile giriş yapmanız gerekiyor.

T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından bütün borçlarınızı görüntüleyebilir, kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Köşk Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Seydişehir Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

2- E-Devlet Üzerinden Köşk Belediyesi Vergi İşlemleri

Köşk Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/aydin-belediyeleri linkine tıklayarak Köşk Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak Gelir idaresi başkanlığı gib.gov.tr üzerinden de vergi borcu sorgulayabilirsiniz.

3- İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Kolay bir şekilde Köşk Belediyesi Emlak Vergisi borcunu sorgulamak ve ödemek için aktif olarak kullandığınız bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Köşk Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi borcunu ekstra taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Köşk Belediyelerinin veznelerine gitmek veya Köşk Belediyesi tahsilat birimine telefon ederek güncel iban numarasını talep ederek EFT/Havale yoluyla Köşk Belediyesi Emlak Vergisi borç ödeme işlemlerini doğrudan yapabilirsiniz.

Emlak vergisi bina, arsa veya konutunuzun Köşk Belediyesindeki rayiç bedeline göre hesaplanır. İstediğiniz Aydın belediyelerine ait rayiç bedel sorgulama, emlak vergisi sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Köşk Emlak Vergisi Muafiyeti

Köşk Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Ayrıca işsiz olanlar ve herhangi bir geliri olmayanlar gelir durumlarını belgeleyerek emlak vergisinden muaf olurlar. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Köşk Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın