Kemah Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

2023 ve öncesine ait Erzincan Kemah Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme sistemiyle (kredi kartı veya banka kartı) nasıl ödeme yapabileceğinizi bulabilirsiniz. Ayrıca Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ödemelerinizi de gerçekleştirebileceksiniz.

Kemah Belediyesinin yetki alanındaki gayrimenkuller için verilen beyanname neticesinde tahakkuk eden güncel vergi miktarınızı, geçmiş dönemlere ait borçlarınızı sorgulayabilir veya yaptığınız ödemelerin dekontlarını Kemah Belediyesi online işlemler sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Kemah Belediyesi Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihleri

Erzincan Kemah Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kemah Belediyesi Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202331 Mart 2023
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202330 Kasım 2023

Önemli Bilgilendirme

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemediğiniz takdirde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcunuza eklenir. Gecikmiş borçlarınızı da aynı şekilde ödeyebilirsiniz.

Kemah Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Erzincan Kemah Belediyesine ait vergi borçlarınızı Kemah Belediyesindeki veznelere veya Kemah E-Belediye sistemi üzerinden ödemek zorundadır. İnternet üzerinden online olarak 3 Şekilde Kemah emlak vergisi borcu sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

Kemah Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

1- Kemah Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Kemah Belediyesi Online Hizmetler sayfasında kişisel verilerin gizliliği açısından artık sadece T.C. Kimlik Numarası veya Sicil Numarası ile işlem yapılamıyor. Kemah Belediyesi E-Belediye sayfasına girdiğinizde üyelik oluşturmanız, kimliğinizi doğrulamanız veya E-Devlet şifresi ve T.C Kimlik numarası ile giriş yapmanız gerekiyor.

T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından bütün borçlarınızı görüntüleyebilir, kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Kemah Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Asarcık Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

2- E-Devlet Üzerinden Kemah Belediyesi Vergi İşlemleri

Kemah Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/erzincan-belediyeleri linkine tıklayarak Kemah Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak Gelir idaresi başkanlığı gib.gov.tr üzerinden de vergi borcu sorgulayabilirsiniz.

3- İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Kolay bir şekilde Kemah Belediyesi Emlak Vergisi borcunu sorgulamak ve ödemek için aktif olarak kullandığınız bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Kemah Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi borcunu ekstra taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Kemah Belediyelerinin veznelerine gitmek veya Kemah Belediyesi tahsilat birimine telefon ederek güncel iban numarasını talep ederek EFT/Havale yoluyla Kemah Belediyesi Emlak Vergisi borç ödeme işlemlerini doğrudan yapabilirsiniz.

Emlak vergisi bina, arsa veya konutunuzun Kemah Belediyesindeki rayiç bedeline göre hesaplanır. İstediğiniz Erzincan belediyelerine ait rayiç bedel sorgulama, emlak vergisi sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kemah Emlak Vergisi Muafiyeti

Kemah Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Ayrıca işsiz olanlar ve herhangi bir geliri olmayanlar gelir durumlarını belgeleyerek emlak vergisinden muaf olurlar. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Kemah Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın